Jak dojechać?

ul. 1 Maja 36 A, 58 – 580 Szklarska Poręba
Dom Wczasowy Przy Skałkach

Szklarska Poręba położona jest przy drodze krajowej nr 3/E65, łącząca północ z południem Europy.

W odległości 2 godzin jazdy samochodem są 3 międzynarodowe lotniska we: Wrocławiu, Pradze i w Dreźnie.

Aby dojechać do Szklarskiej Poręby skorzystać można z komunikacji autobusowej, kolejowej lub samochodem.

Miasto dzieli się na następujące części: Biała Dolina, Szklarska Poręba Górna, Szklarska Poręba Średnia, Szklarska Poręba Dolna, Marysin i Jakuszyce. Graniczy z Czechami.

Jest też dobrym miejscem wypadowym, do odwiedzenia naszych zachodnich sąsiadów na terenie Niemiec.

Zaplanuj trasę dojazdu do Domu wczasowego “Przy Skałkach”.

DOJAZD AUTOBUSEM

Szklarska Poręba posiada szeroką gamę połączeń autobusowych z wieloma miastami w całej Polsce. Zarówno jeśli chodzi o połączenia bezpośrednie jak i łącznikowe. W Szklarskiej Porębie funkcjonuje kilkanaście przystanków dla podróżnych.

Najlepsze połączenie do Szklarskiej Poręby można wykonać poprzez dojazd do Jeleniej Góry. Można też dojechać poprze połączenie z Wrocławia. Na chwilę obecną do Jeleniej Góry jak i Wrocławia, można poprzez komunikację PKS, dotrzeć z każdego miasta w Polsce.

Przed wybraniem się w podróż do Szklarskiej Poręby, komunikacją autobusową. Prosimy sprawdzić najbardziej dogodny dojazd lub połączenie z naszym miastem. Polecamy dojazd z: Jeleniej Góry 21 km, Legnicy 76 km, Wałbrzycha 81 km, Wrocławia 132 km.

DOJAZD POCIĄGIEM

Do Szklarskiej Poręby można także dojechać pociągiem. Dworzec w Szklarskiej Porębie posiada połączenia kolejowe z wieloma miastami w Polsce. Posiada takzDo Szklarskiej Poręby można także dojechać pociągiem. Dworzec w Szklarskiej Porębie posiada połączenia kolejowe z wieloma miastami w Polsce. Codziennie regularne połączenia z takimi miastami jak: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych czy Wrocław. Zapewniają bezproblemowy dojazd do miejsca wypoczynku.

Najbardziej dogodny dojazd do naszego miasta jest poprzez stację kolejową w Jeleniej Górze. Skąd składami Przewozów Regionalnych można w łatwy sposób dotrzeć do Szklarskiej Poręby.

Przed wybraniem się w podróż do Szklarskiej Poręby pociągiem. Prosimy sprawdzić najbardziej dogodny dojazd lub połączenie z naszym miastem. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach PKP, InterCity i Przewozów regionalnych.

DOJAZD SAMOCHODEM

Łatwym i często praktykowanym dojazdem jest podróż samochodem. Szklarska Poręba usytuowana jest przy drodze krajowej nr 3/E65. Najdogodniejszym sposobem dotarcia do Szklarskiej Poręby jest podróż do Wrocławia (ze wschodniej części kraju prowadzi autostrada A4), następnie do Jeleniej Góry.

Poprzez ciągłą rozbudowę dróg i autostrad w naszym kraju. Dojazd do Szklarskiej Poręby jest dosyć dogodny i bezpieczny.

W mieście funkcjonują parkingi miejskie niestrzeżone oraz płatne strzeżone. Poruszanie się po Szklarskiej Porębie zazwyczaj odbywa się płynnie.

INFORMACJE TURYSTYCZNE

KOMUNIKACJA LOKALNA

W mieście można skorzystać z usług lokalnych przewoźników. Komunikacja odbywa się na terenie miasta i okolicznych miejscowości. Przystanki usytuowane są na terenie całego rejonu Szklarskiej Poręby.

KOMUNIKACJA MIĘDZYMIASTOWA

Szklarska Poręba posiada dosyć rozbudowaną sieć połączeń z okolicznymi miejscowościami. W łatwy i szybki sposób można dostać się np. do Harrachova czy Jeleniej Góry.

W OKOLICY DOMU WCZASOWEGO

  • Stacja PKP
  • Przystanek PKS
  • Stacja Benzynowa
  • Market Spożywczy
Kontakt

Dom Wczasowy Przy Skałkach

Dom Wczasowy Przy Skałkach jest jednym z najładniej usytuowanych miejsc w Szklarskiej Porębie. Znajduje się na wzniesieniu, jest otoczony lasem, jednocześnie w niewielkiej odległości do centrum. Jest świetną bazą wypadową do wycieczek po mieście i w dalsze rejony.

Lokalizacja

58 – 580 Szklarska Poręba
Ul. 1 Maja 36 A Karkonosze

Rezerwacja

przyskalkach@o2.pl
(+48) 516 090 009